W SIECI 5G.

Telefon komórkowy dawniej służył głównie do rozmów i wysyłania wiadomości tekstowych SMS.  Dziś jest niezbędnym narzędziem, które pozwala na sprawne poruszanie się w gąszczu obowiązków codziennego życia, opartego na nowoczesnych technologiach. Łatwy dostęp do Internetu ułatwia wędrówki po obcym mieście, robienie zakupów lub płacenie rachunków. Dotykowe smartfony mają wiele zastosowań, ich rozbudowane funkcje i możliwości multimedialne, pozwalają również na korzystanie z różnych aplikacji, gier i rozrywek. Bez wątpienia smartfon to niezwykle przydatne narzędzie i większość z nas nie wyobraża sobie już bez niego życia. Jednak w dzisiejszym szalonym pełnym pośpiechu świecie, mało kto zwraca uwagę na to, że staliśmy się także niewolnikami własnych telefonów. Natomiast nierozważne i zbyt częste korzystanie z tych cudów techniki, nie tylko uzależnia, ale z czasem może zakłócić codzienne życie i doprowadzić do powolnego wyniszczania naszego organizmu.

Dziś już wiemy jak bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia może być ciągłe przebywanie blisko nadajników GSM.  Od lat wiadomo również, że długotrwałe korzystanie z telefonów komórkowych powoduje efekt termiczny oraz zmiany ładunku powierzchniowego błon komórkowych. Jest to główna przyczyna nowotworów mózgu oraz innych problemów zdrowotnych.  Światowa organizacja zdrowia (WHO) w maju 2011 roku uznała niejonizujące promieniowanie elektromagnetyczne jako potencjalnie rakotwórcze.

Niestety nie informuje się społeczeństwa o szkodliwym wpływie na nasze zdrowie, rosnących jak grzyby po deszczu, masztów operatorów telefonii komórkowej, które emitują zmieniające się z każdą kolejną generacją coraz silniejsze promieniowanie mikrofalowe o różnych amplitudach. Musimy zrozumieć, że fale elektromagnetyczne z zakresu od 300 MHz do 300 GHz zwane mikrofalami na jakich pracują telefony, zwiększają swoje szkodliwe działanie wraz prędkością przesyłania danych (tabela powyżej). Czyli śmiało można powiedzieć, że jesteśmy stopniowo i pomalutku „grillowani” przez korporacyjnych przestępców ( syndrom gotowanej żaby ). Równie niebezpieczne dla zdrowia promieniowanie emitują również routery Wi-Fi, telefony bezprzewodowe typu DECT,  nianie elektroniczne oraz bezprzewodowe mierniki prądu i wody. Tworząc elektromagnetyczną pajęczynę, która oplata nas obecnie z każdej strony.

Dr Erica Mallery-Blythe z Anglii od lat bada wpływ promieniowania na ludzki organizm. Jej badania potwierdzają, że mikrofale powodują m.in. bóle głowy, zaburzenia koncentracji, zmęczenie, bezsenność, są też przyczyną powstawania raka, (zwłaszcza guzów mózgu), problemów z płodnością oraz schorzeń neurologicznych. Ponadto lekarka potwierdza, że ciągłe przebywanie w zasięgu routerów Wi-Fi oraz długie i częste rozmowy telefoniczne mogą  powodować problemy ze snem, chroniczne zmęczenie i silne bóle głowy.

Jedne z najbardziej obszernych badań potwierdzających szkodliwość promieniowania mikrofalowego przeprowadził  prof. Lennart Hardell z Uniwersytetu Orebro w Szwecji. Wyniki zostały opublikowane na łamach „Pathophysiology Journal” (10/2014).

Wielkimi krokami nadchodzi wprowadzenie nowej technologii mobilnej piątej generacji- sieci 5G. Zgodnie z ustaleniami Ministerstwa Cyfryzacji nowa generacja ma zostać uruchomiona w naszym kraju od 2020 roku. Pierwsze testy nadajników 5G przeprowadzone zostały we wrześniu tego roku na terenie Gliwic. Docelowo będzie to standard sieci komórkowych, który pozwoli na jeszcze szybsze przesyłanie danych i znacznie usprawni nie tylko smartfony ale także wiele nowoczesnych urządzeń.

Nowa technologia będzie również wykorzystywana w różnych dziedzinach technologicznych, np. w pojazdach autonomicznych, dronach, urządzeniach gospodarstwa domowego, monitoringu i radiowych chipach identyfikacyjnych (Radio-frequency identification RFID). Chipy takie będą umieszczane na wielu produktach oferowanych w sprzedaży, a docelowo również w ludzkim ciele.  Działania tego typu będą częścią proponowanego Internetu Wszechrzeczy. Do tego celu konieczna będzie budowa gęstych skupisk rozproszonych anten małokomórkowych (distributed antenna systems; w skrócie DAS). Anteny zamontowane będą na wielu ulicznych lampach, słupach energetycznych wraz z kamerami nadzoru. Skorumpowani politycy i lobbyści będą wmawiać wszystkim, że działają  z mega szybkim Internetem dla naszego bezpieczeństwa i wygodnego życia…Jeśli się nie obudzimy zostaniemy ugotowani podobnie jak żaba umieszczona w stopniowo podgrzewanej wodzie.

Oślepiani przez korporacyjne media obywatele nie wiedzą jednak, że wśród częstotliwości promieniowania mikrofalowego 5G pojawia się nie stosowana nigdy wcześniej częstotliwość fal milimetrowych  (milimetre-wawe; w skrócie MMW) Są to najszybsze, a jednocześnie najkrótsze i najbardziej intensywne fale z zakresu częstotliwości mikrofalowych. Podobne fale mają zastosowanie w medycynie przy leczeniu niektórych nowotworów oraz w skanerach ciała na lotniskach, gdzie – jak wiadomo – wymagane są odpowiednie środki ostrożności dla obsługujących te urządzenia (Fale milimetrowe nie są również obojętne dla zwierząt, owadów i liści roślin.) W pierwszej kolejności przy uruchomieniu 5G narażone na tego tupu promieniowanie będą nasze oczy i skóra. Najbardziej jednak zagrożone są małe dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze.

W 2016 roku podczas szeroko zakrojonych badań przeprowadzonych w ramach amerykańskiego Krajowego Programu Toksykologicznego ( National Toxicology Program) okazało się, że fale milimetrowe wykorzystywane w nowej generacji 5G powodują synergicznie niekorzystne efekty biologiczne, co w konsekwencji prowadzi to do rozrywania struktury DNA, raka mózgu i serca, mimo to Federalna Komisja Łączności (FCC) ogłosiła w tym kraju plan wdrożenie technologii 5G.

Jeśli sytuacja się nie zmieni, w Polsce będzie podobnie, a pierwsze anteny 5G pojawią się na początku przyszłego roku. Może warto dowiedzieć się, czym jest nowa generacja telefonii komórkowej oraz co możemy zrobić, aby choć trochę zmniejszyć szkodliwe działanie oplatającej nas obecnie z każdej strony elektromagnetycznej pajęczyny. Należy podkreślić że routery Wi-Fi nie spełniają żadnych norm bezpieczeństwa – parametry podawane przez producentów to jedynie dane techniczne. Dlatego w krajach zachodnich urządzenia te są stopniowo usuwane ze szkół i szpitali  Najlepszym rozwiązaniem jest przejście z Wi-Fi na Internet kablowy i usunięcie wszelkich urządzeń o podobnym działaniu, zwłaszcza z pomieszczeń, gdzie przebywają dzieci. Podczas rozmów telefonicznych polecam używać zestawu słuchawkowego, a najlepiej włączyć tryb głośnomówiący. Kategorycznie nie powinniśmy trzymać telefonów nocami pod poduszką ani w okolicy głowy (bezpieczna odległość to min. 3 metry.) Kiedy tylko jest to możliwe, powinniśmy w swoich telefonach przełączać na tryb samolotowy. Warto również zabronić lub stanowczo ograniczyć naszym dzieciom korzystanie z telefonów, tabletów itp. Zwłaszcza tym najmłodszym, do 6 roku życia, które są najbardziej narażone na szkodliwe promieniowanie mikrofalowe. W krajach zachodnich działają już profesjonalne firmy zajmujące się kompleksowymi pomiarami promieniowania w domach i biurowcach. Oferują różne rozwiązania zmniejszające szkodliwe działanie elektromagnetycznego smogu w postaci ekranowania ścian budynków i pomieszczeń przy pomocy specjalistycznych farb, włókien i siatek.  W sprzedaży pojawiają się również specjalne tkaniny skutecznie blokujące szkodliwe promieniowanie (pasy dla kobiet w ciąży, baldachimy na łóżeczka, odzież dla dzieci)

Nowa technologia 5G to niespotykane dotąd zaburzanie biofizycznych funkcji życia. Będzie to kulminacja największego eksperymentu w dziejach ludzkości, przeprowadzanego na niczego nieświadomych obywatelach. Dlatego powinniśmy zareagować i wspólnie sprzeciwić się tym zbrodniczym działaniom.

„Ponad 1000 lekarzy podpisało w 2002 roku tzw. ‘Petycję Freiburgską’. Przetłumaczono ją na wiele języków. Ponad 36000 osób z całego świata wspiera jej przekaz dotyczący zagrożeń dla zdrowia związanych z technologiami bezprzewodowymi.

Poprzez ten apel, jako lekarze, wzywamy wszystkich naszych kolegów oraz mieszkańców świata do:

Edukowania siebie oraz zdobywania nowych informacji (na temat EMF); przekazywania tych informacji do swojej rodziny, sąsiadów, przyjaciół i polityków. Wybierania przewodowych metod komunikacji, tam gdzie jest to możliwe, dbając o zdrowie fizyczne i psychiczne, tych, na których nam zależy.

Jako lekarze uważamy również, że należy podjąć następujące kroki:

  • Natychmiast zatrzymać rozwój technologii bezprzewodowych, zwłaszcza TETRA ora sieci LTE; znacząco, drastycznie obniżyć dopuszczalne normy ekspozycji.
  • Wzmóc ochronę domów rodzinnych, poprzez obniżenie poziomów promieniowania pochodzących z zewnątrz
  • Zatrzymać wykorzystywanie urządzeń bezprzewodowych nadających ciągle, jak telefony typu DECT, routery/karty bezprzewodowego internetu (WiFi) i bezprzewodowe mierniki (np. wody, prądu, itp)
  • Stosować technologie przewodowe bądź światłowodowe wszędzie tam, gdzie to jest możliwe, zwłaszcza w przedszkolach, szkołach, domach opieki i budynkach użytku publicznego
  • Zabronić dzieciom korzystać z telefonów komórkowych, a także zabronić stosowania technologii bezprzewodowych (jak WiFi czy telefony komórkowe) w środkach transportu publicznego
  • Dołączać napisy ostrzegawcze do wszystkich urządzeń bezprzewodowych – podobnie jak na paczkach papierosów
  • Promować bio-kompatybilne technologie komunikacyjne
  • Stworzyć i wyraźnie oznaczyć strefy dla osób elektrohipersensytywnych; stworzyć przestrzenie publiczne bez dostępu do technologii bezprzewodowych, zwłaszcza w szpitalach
  • Zapewnić rządowe fundusze na niezależne badania, które nie są tworzone tylko do zbywania naukowych i medycznych raportów na temat potencjalnego ryzyka, a raczej tworzonych by te ryzyka wyjaśniać.”

Więcej informacji oraz źródła, znajdziemy na oficjalnej stronie organizacji: http://freiburger-appell-2012.info/en/home.php?lang=EN

Podobne apele oraz wezwania do podjęcia natychmiastowych działań zapobiegawczych zostały skierowane do członków wspólnoty przez Europejską Agencję Środowiska (European Environment Agency) w 2009 roku oraz ponowione przez Parlament Europejski poprzez rezolucję w 2011 roku.

Być może niedługo pojawi się na rynku najnowszy smartfon pozwalający na skanowanie myśli użytkownika. Warto zaznaczyć, że prowadzone są już badania nad taką technologią, a wszystko po to, aby przetransformować człowieka w sprawnie sterowanego NIEWOLNIKA posłusznie kupującego chemiczną żywność i toksyczne leki, powodujące jeszcze większą ilość chorób.

Oślepiająca sieć elektronicznej niewoli z kłamliwymi mediami na czele utrzymuje nas w stanie ignorancji i bierności. Efekt końcowy tego zjawiska jest taki, że rzeczywistość, w jakiej obecnie żyjemy, powoli zaczyna coraz bardziej przypominać tę opisaną w powieści Aldousa Huxleya zatytułowanej Nowy wspaniały świat, gdzie ludzie zgodnie z zasadą „Wspólność, Identyczność, Stabilność” stają się łatwymi do manipulowania, odhumanizowanymi istotami pozbawionymi podstawowych praw do wyrażania własnych emocji i uczuć. Więcej o przyczynach ignorancji społeczeństwa przeczytać można w mojej książce zatytułowanej „Globalne oślepienie” dostępnej na stronie: siwacki.com